Strona główna1 » Kotły Żeliwne2 » Kocioł KZ-5 - Fakora

Kocioł KZ-5 - Fakora

Kocioł KZ-5 - Fakora

Żeliwne Kotły Grzewcze typu KZ5-Kw i KZ5-Kp


Kotły KZ-5 produkowane są jako Kotły wodne niskotemperaturowe (KZ5-Kw) oraz Kotły parowe niskociśnieniowe (KZ5-Kp), z dolnym spalaniem.

Zabezpieczenie tych instalacji musi być wykonane zgodnie z wymaganiami PN-91/B-02412.
Korpus kotła składa się z dwóch symetrycznych części. Wielkość kotła wyznacza liczba członów w jednej połówce. W korpusie kotła wyróżnia się następujące człony: środkowe ze sklepieniem, środkowe bez sklepienia, przednie oraz tylne. Człony przednie i tylne dodatkowo dzielą się na lewe i prawe.

KZ5-K jest Kotłem z dolnym spalaniem. Podstawowym paliwem jest koks przemysłowo-opałowy w stanie suchym o minimalnej wielkości ziaren 20 mm.
W kotłach KZ-5 można również spalać mieszankę koksu z węglem w stosunku 1:1.

Kotły dostarcza się w częściach do montażu na miejsce zainstalowania.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Kocioł KZ-5 Fakora Kocioł PAROWY niskociśnieniowy KZ5-Kp

Kocioł KZ-5 Fakora - Kocioł PAROWY niskociśnieniowy KZ5-Kp

 
Kocioł Żeliwny KZ-5 Fakora - Kocioł Parowy niskociśnieniowy KZ5-Kp Kocioł Parowy KZ-5Kw na paliwa stałe z ręcznym zasypem o mocy od 54 kW do 150 kW - moc kotła buduje się zwiększaniem lub zmniejszaniem ilości członów. Moc i wielkość kotła wyznacza liczba…
dodaj do porównania
Kocioł KZ-5 Fakora Kocioł WODNY niskotemperaturowy KZ5-Kw

Kocioł KZ-5 Fakora - Kocioł WODNY niskotemperaturowy KZ5-Kw

 
Kocioł Żeliwny KZ-5 Fakora - Kocioł Wodny niskotemperaturowy KZ5-Kw Kocioł Wodny KZ-5Kw na paliwa stałe z ręcznym zasypem o mocy od 60 kW do 172 kW - moc kotła buduje się zwiększaniem lub zmniejszaniem ilości członów. Moc i wielkość kotła wyznacza liczba…
dodaj do porównania